Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
Spawanie PP - Polipropylenu - Poradnik Wideo

Spawanie PP - Polipropylenu - Poradnik Wideo

W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy przybliżyć spawanie przemysłowe a dokładniej spawanie pp (polipropylenu).

Spawanie polipropylenu pokazaliśmy na przykładzie grubych płyt PP 10-12 mmSpawanie PP przedstawiliśmy na spawarce do plastiku, którą część z Was już kojarzy a mianowicie - Spawarka do plastiku o dużej mocy taka jak BOSITE-D.  Do tego musimy pamięć o sznurze spoiwa PP.Do spawania PP potrzebne będą także dysze:

  • dysza zwężająca 5 mm
  • dysza wstępnego spawania - tzw. spinająca, która wstępnie złączy elementy przed spawaniem.
  • dysza szybkiego spawania - w formie trójkątnej dla drutu w tym kształcie.

 

Przydadzą się także zdzieraki, skrobaki oraz szlifierka z papierem ściernym. Dlaczego ? Jest to niezbędne dla prawidłowego wzmocnienia i wytrzymałości - czyli przygotowania powierzchni ( więcej zobaczysz na filmie ). Ściągnięte tlenki z powierzchni tworzywa  ułatwią nam pracę. Pracę rozpoczynamy od dyszy zwężającej i dyszy wstępnego spawania. Ustawiamy temperaturę w granicach 350 stopni celcjusza. Istotnym elementem jest odpowiednie nagrzanie urządzenia. Poczekajmy więc 2-3 minuty aby dysza osiągnęła odpowiednia temperaturę.

Spawanie PP

Spawanie PP - z urządzeniem Bosite-D i dyszą wstępnego spawania.

Zwróć uwagę na kąt spawarki.

Na nadtopionej powierzchni którą przygotowujemy-  będziemy w kolejnym etapie spawać. Element najlepiej złączyć z dwóch stron aby zwiększyć jego wytrzymałość. Pamiętajcie aby spawarka do plastiku była pod kątem 45 stopni. Po wstępnej wytrzymałości zmieniamy dyszę na szybkiego spawania a następnie odmierzamy odpowiednią długość spoiwa do elementu który spawamy z uwzględnieniem około 5 cm nadmiaru.

Spawarka do plastiku bosite-d

Kolejny etap w spawaniu - to nałożenie dyszy szybkiego spawania.Zbędne spoiwo (nadmiar), które zostało należy odciąć aby przeszlifować lub pomalować powierzchnie. Wszystko zależy od tego czy zależy nam na względach estetycznych powierzchni/ materiału. W poradniku wideo - możecie także zobaczyć metodę wachadłową bez użycia wyżej wymienionych dysz.


Kliknij i odtwórz poradnik dotyczący spawania polipropylenu - aby zobaczyć całość ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ

Skomentuj, Zostaw Opinie, Zadaj pytanie ...