Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
Zszywarka do plastiku SP2

Zszywarka do plastiku SP2

Dzisiaj prezentacja urządzenia, które wydaje się być niezbędne w naszym warsztacie jeżeli chodzi o naprawę zderzaków czy innych elementów przed klejeniem. Urządzeniem tym jest zszywarka do plastiku.

Zszywarka do plastiku to bardzo cenione urządzenie na rynku. Wtapiane zszywki są pomocne w przyspieszaniu wielu napraw - zwłaszcza przed spawaniem czy klejeniem. Najczęstsze przypadki użycia jej to uchwyty od lamp oraz pęknięte zderzaki.

Na rynku od niedawna pojawił się model o wysokiej mocy SP3 - (ZOBACZ TEN MODEL) jednak my dzisiaj skupimy się na pierwotnym modelu, który wystarczy do podstawowych napraw. Standardowo, kupując model SP2 - otrzymujemy:

  • Urządzenie (zszywarka do plastiku Sp2)
  • 600 zszywek - 6 różnych rodzajów,
  • Obcinaczki do zszywek
  • Walizkę
  • Kabel zasilający

Różne zszywki powodują, że możemy je dostosować do różnych pęknięć.

Wszystkie 11 rodzajów możesz znaleźć TUTAJ.


Zszywarką możemy wtapiać nasze zszywki pod różnym kątem co znacząco ułatwia pracę. np. w boczne ścianki czy od dołu.  Posiada 3 stopnie mocy. Istotnym faktem jest to, że możemy wgrzewać nawet duże zszywki.

1 - zakres - używamy do małych zszywek, drut 0,6

2- zakres - używamy do zszywek o,6 do 0,8 - o małej fali

3- zakres - używamy do zszywek o dużej fali - drut 0,8 , - tworzywa wysoko temperaturowe jak np. PA

 

W naszym poradniku przeprowadziliśmy przykładową naprawę uchwytu od lampy samochodowej - tworzywo PP z dodatkiem talku.

Praca z urządzeniem jest prosta - w rękojeści znajduje się przycisk, który zwykle po zatopieniu zszywki należy zwolnić.  Zszywka nie powinna przejść na wylot po wtopieniu (!)

Szczegółowe omówienie problemu jest wytłumaczone w poradniku wideo.

Naprawa uchwytu od lampy w pełnym 18 minutowym poradniku firmy Ataszek.

Wtopione zszywki możemy uciąć obcęgami, które znajdziecie w każdym zestawie. Gotowy element możemy nafrezować a następnie przystąpić do spawania lub klejenia danego tworzywa.

Pamiętajcie - zszywarka nie zastąpi Wam spawania czy klejenia  a jest jedynie narzędziem, pomocnym. Zszywki dodatkowo wzmacniają nam powierzchnie.

Oczywiście możecie stosować dowolne zszywarki na rynku jednak my polecamy model SP2 - który jest sprawdzony przez naszych klientów. Jeśli zaś uznacie, że potrzebujecie bardziej wydajnej zszywarki do napraw zaawansowanych oraz chcecie dodatkowo zgrzewać tworzywo U-FLEX czy PUR specjalną stopką do wgrzewania - wtedy zdecydujcie się na model SP3. Już wkrótce opiszemy na tym blogu także to urządzenie, gdzie dokonamy pierwszych obserwacji i uwag.

Obejrzyjcie całość nagrania ze zszywarką do plastiku -> KLIKNIJ TUTAJ I OBEJRZYJ CAŁOŚĆ

Skomentuj, Zostaw Opinie, Zadaj pytanie ...