Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Odlewanie-odtwarzanie uszczelek bezciśnieniowo

Odlewanie-odtwarzanie uszczelek bezciśnieniowo

Krótki poradnik techniczny za pomocą czego odtworzyć uszczelkę.

Przygotowanie formy: formę do odlania uszczelki można wykonać z metalu, tworzywa sztucznego lub z drewna. Formę wykonujemy zgodnie z wymiarami odlewanego elementu. Kompozycja DIAGUM podczas utwardzania nie posiada żadnego skurczu. Forma musi spełniać następujące warunki, które narzuca proces bezciśnieniowy:

  • dobra szczelność, chroniąca przed wypływkami na powierzchniach podziału formy składającej się z kilka elementów, łatwe nalewanie kompozycji,
  • samo odpowietrzanie się formy podczas nalewania kompozycji,
  • łatwy demontaż formy, po utwardzeniu się kompozycji, nie powodujący uszkodzenia odlewanego elementu.

Powierzchnie formy stykające się z kompozycją DIAGUM powlekamy środkiem oddzielającym Kemiskol T055  , który skutecznie zapobiega przed przyklejeniem się kompozycji do formy.

Wypełnianie formy kompozycją i proces utwardzania: Wymieszaną bardzo dokładnie kompozycję nalewamy do formy jak najcieńszym strumieniem. Powoduje to eliminację pęcherzy powietrza wprowadzonych do kompozycji podczas jej mieszania. Napełnienie formy musi nastąpić w miarę szybko, gdyż z upływem czasu kompozycja gęstnieje, co utrudnia nalewanie jej do formy.

Wyjęcie elementu z formy: po utwardzeniu się kompozycji bardzo ostrożnie demontujemy formę, tak, aby nie uszkodzić odlewanego elementu.

Skomentuj, Zostaw Opinie, Zadaj pytanie ...

Scroll