ataszek-faq 1. Jak przygotować podłoże do klejenia i dlaczego to jest ważne ?

Zawsze powierzchnia powinna być czysta i sucha (wyjątek klej ATK 812), czyli odtłuszczona odtłuszczaczem na bazie alkoholu izopropylenowego lub acetonu oraz jeżeli jest to możliwe -przetarta papierem ściernym by usunąć pierwszą warstwę tlenków/separatorów po produkcyjnych i innych zanieczyszczeń.

 2. Czy do klejów potrzebuje specjalnego wyciskacza ?

Coraz więcej klejów dwuskładnikowych dla ułatwienia stosowania napełnia się w kartusze np. 1:1 lub 10:1, które pozwalają zachować idealne proporcje. Dzięki specjalnym mikserom (mieszadłu) statycznemu wypłyną już prawidłowo wymieszane kleje.

 3. Jak przechowywać zakupiony klej ? Jaki jest jego termin przydatności ?

Mocno zależy to od rodzaju kleju jednak zawsze powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, szczelnym i zamkniętym; ważne jeżeli jest to możliwe aby przechowywać w chłodnym miejscu (idealnie +2-8 stopni) Nigdy nie wstawiać na słońce lub mróz chyba że jest aktualnie stosowany. Każdy klej posiada swój odrębny termin przydatności (widoczny na opakowaniu).

 4. Gdzie mogę zobaczyć testy waszych klejów ?

Nasze produkty pokazujemy w naszych wideo poradnikach, filmach instruktażowych. Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na Youtube.

 5. Czy mogę przysłać produkt na testy ?

Tak, pamiętając że próbki będą na testy zniszczeniowe. Jeżeli mamy dobrać spoiwo do spawania wtedy wystarczy kawałek kilkucentymetrowy, jeżeli klej - potrzebujemy min. 3-5 elementów jakie będą do klejenia. Pamiętaj aby włożyć dane kontaktowe i opis materiału. Wszystko możesz spakować i przesłać na adres: Ataszek, ul. Głuchowska 27, 60-101, Poznań.

 6. Gdzie znajdę instrukcje klejenia ?

Ogólne zasady klejenia danego produktu znajdują się w karcie technicznej.  Obejrzyj także  film ze stosowania i testowania z naszego kanału Youtube. W przypadku dalszych pytań napisz maila lub zadzwoń.

 7. Mam problem z dobraniem kleju.

W przypadku klejów reklamowych i przemysłowych skontaktuj się telefonicznie: 690-902-302 W przypadku klejów do motoryzacji skontaktuj się telefonicznie: 795-050-921.

 8. Czy możecie przyjechać i wykonać próby/testy na moim materiale i przeszkolić pracowników ?

Tak. Skontaktuj się telefonicznie lub e-mailowo przedstaw problem a na pewno podejmiemy kontakt zwrotny i umówimy na wizytę.

 9. Czy firma Ataszek dostarcza bezpłatne próbki klejów przemysłowych ?

W większości przypadków od dobrania kleju jest jeszcze prawidłowe zastosowanie dlatego preferujemy najpierw przysłanie próbek. (patrz pkt .5)

 10. Gdzie mogę kupić wasze kleje i dlaczego nie w sklepie typu OBI, Castorama i inny market budowlany z klejami ?

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie, mailowo, przez telefon lub możesz kupić na miejscu w Poznaniu (ul. Głuchowska 27). Naszych klejów nie można kupić w zwykłym sklepie ponieważ oprócz samego kleju musisz wiedzieć jak go zastosować.

 11. Czy posiadacie jakąś tabelę, obrazującą Wasze kleje do danych tworzyw ?

Powstała specjalna tabela, która jest na bieżąco aktualizowana. Zamieszczono w niej większość tworzyw oraz zalecany klej. Zobacz tabelę tworzyw sztucznych i kleje tutaj.