UWAGA: Ze względu na sytuację ODBIÓR OSOBISTY - zawieszony. Brak wysyłek w dniach 10.04 - 13.04 (święta)

ataszek-faq

 1 Co z częściami zamiennymi, serwisem i w przypadku jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu ?

Nie ma problemu ani z częściami zamiennymi ani z serwisem wszystkich sprzedawanych urządzeń. W okresie gwarancji przysyłasz sprzęt do nas, a po gwarancji albo możesz przysłać do naszego serwisu albo jeżeli jest to część zużywająca się np. grzałka - wymienić samemu. 2. Co z gwarancją na sprzęt ?

Pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny prowadzimy osobiście na wszystkie sprzęty sprzedawane u nas. Nawet po wycofaniu jakiegoś modelu są dostępne części zamienne. W przypadku sprzętów bardzo starych zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.


 3. Na czym polega odpowiednie przygotowanie powierzchni przed spawaniem ?

Najważniejszą zasadą jest usuniecie pierwszych warstw tlenków/separatorów po produkcyjnych np. skrobakiem ,szlifierką, frezem itp. celem lepszej przyczepności spawanego tworzywa.

 4. Jaką spawarkę do plastiku powinienem kupić ?

Sprawdź nasz poradnik wideo na bieżąco aktualizowany lub skontaktuj się z nami.


 5. Czy wykonujecie usługi spawania plastiku ?

Stricte napraw nie wykonujemy, jednak wykonujemy szereg szkoleń z zakresu spawania i zgrzewania. Zapisz się na szkolenie ataszek@ataszek.pl Dostępne szkolenia znajdziesz w w dziale:

„Kursy i szkolenia”

 6. Jakie spoiwo do plastiku użyć do części którą posiadam ?

W opisie produktu spoiw: są dodane oznaczenia do jakich tworzyw można używać. Zobacz też nasze filmy z doboru spoiw na YouTube. Jeżeli nadal masz wątpliwości umieść zdjęcie części na Grupie Wsparcia Ataszek - specjalnej grupy dedykowanej dla osób, które mają problemy ze spawaniem i zgrzewaniem tworzyw.


 7. Chciałbym niestandardowy wymiar/kolor spoiwa - Czy produkujecie pod zamówienie ?

Tak, produkujemy. Masz wtedy możliwość wyboru kształtu, wymiaru, koloru i oczywiście rodzaju spoiwa. Jedyny wymóg to minimum 25 kg jednorazowego zamówienia. Czas oczekiwania od 3 do 4 tygodni w zależności od indywidualnego zamówienia klienta.

 8. Nie znalazłem oznaczenia tworzywa które chce pospawać.

Napisz e-maila na bosite@ataszek.pl lub skontaktuj się na czacie – udzielimy Ci wskazówek.

 9. Spoiwo nie spawa danej części lub bardzo słabo trzyma - co jest przyczyną ?

Zdarzają się takie sytuacje są 2 najczęstsze powody: 1. błędy przy spawaniu/doborze spoiwa/przygotowaniu powierzchni lub 2. tworzywo jest nie spawalne ponieważ ilość dodatków do tworzywa jest tak duża iż po oderwaniu zostaje szary/białawy nalot, to oznacza że należy użyć spoiwa u-flex lub zastosować odpowiedni klej – skontaktuj się w takim przypadku z nami.