Nowoczesne Techniki Łaczenia Materiałów - Sklep Ataszek.pl
Pistolety do kleju na gorąco
Pistolet na gorący klej Gluematic 3002
Pistolet z klejem na gorąco - zestaw
Pistolet do kleju bezprzewodowy GLUEMATIC 5000
Profesjonalny pistolet do kleju na gorąco GLUETEC 3350
Pistolet do kleju przemysłowy STEINEL Glue Pro 400
Pistolet termotopliwy na poduszki/granulat AT-002 / AT-008
Końcówki do pistoletu klejowego
Dysze do kleju na gorąco 3002 i 5000
Pistolety do kleju na gorąco tzw. hot-melt
Są to urządzenia, które pod wpływem temperatury topią do upłynnienia sztyfty 11-12 mm.
Jeżeli chcesz sprawdzić całą ofertę zajrzyj do kategorii: kleje na gorąco.
Jeżeli szukasz pistolet do plastiku i masz na myśli zszywarkę przejdź do tej kategorii.
Profesjonalny pistolet do kleju na gorąco a standardowy
Są dwie najważniejsze różnice. To regulacja temperatury oraz wydajność.
Przy wyciskaczach do klei hotmelt zmiana temperatury jest bardzo ważna, ponieważ to pozwala nam dobrać tak parametry, aby klej stygł w określonym czasie (oczywiście w zakresie, jakim producent przewidział) Pozwala to na wzrost wydajności nakładania i pracy. W drugą stronę taka regulacja pozwala na zwiększenie płynności, co przy niektórych materiałach np. tworzywach pozwala na mocniejsze trzymanie się powierzchnie (zadziała wyższa temperatura - "ruszy" materiał) ale także zwiększa się wydajność samego urządzenia; I to jest najważniejsza różnica między profesjonalnym a "sklepowym" wyciskaczem. Najczęściej możemy liczyć na 5-7g na minutę wypływu kleju. W mocnych przemysłowych modelach zaczynamy od 16-20g a dochodzimy do prawie 4 kg na godzinę!
Kolejną rzeczą, która się wyróżnia to możliwość zastosowania różnych końcówek w zależności od pracy, jaką wykonujemy, czyli nie mamy tylko zwężki 2-3mm, a końcówki płaskie rozprowadzające klej od razu 3-4 a nawet 15 strumieniami jednocześnie. I ostatnia różnica to zastosowanie powietrza do "przepychania" kleju dla lżejszej pracy. Ma to także jeszcze jedno możliwe ważne następstwo, czyli możliwość nakłania kleju w formie sprayu! Tak - klej termotopliwy można nakładać profesjonalnym wyciskaczem natryskując go na powierzchnie uzyskując wydajność nieosiągalną dla standardowych modeli.
Czy istnieje pistolet do kleju na gorąco niekapiący ?
Niektóre pistolety do kleju na gorąco posiadają niekapiący system "stop drop" przeciwdziałający wylewaniu sie nadmiernej ilości kleju podczas pracy,
Jak używać pistoletu do plastiku na gorąco ?
Omówimy kilka najważniejszych punktów użytkowania — czyli skrócona instrukcja obsługi takich wyciskaczy.
1. Podłącz do prądu i poczekaj aż się nagrzeje - w zależności od modelu może to być 2-3 minuty a większych modelach nawet 5 do 10 minut.
2. Pamiętaj, aby wyciskacz stał na stabilnym podłożu, które nie reaguje z temperaturą, ponieważ w razie przewrócenia obudowa jest gorąca i może stopić materiał, na którym leży.
3. Włożyć wkład wciskając tak, aby "popychacz" kleju w pistolecie złapał i mógł przesuwać w kierunku komory topiącej.
4. Pierwsze kilka gram należy wycisnąć na straty i dopiero wtedy zacząć nakładanie kleju na powierzchnie; pamiętając o tym, aby wcześniej wykonać testy na zbędnym materiale i jeżeli jest możliwość regulacji temperatury - dobrać odpowiednie parametry jak omówiliśmy powyżej.
Jaki pistolet do kleju na ciepło polecacie ?
Sprzedajemy standardowe wersje wyciskaczy do zastosowań hobby-majserkowanie typu 3002 lub 5000 a do zastosowań przemysłowych od razu wybierz pistolet do plastiku o mocy 300W Najmocniejsza wersja to aplikator co ważne, dzięki tej mocy możemy szybciej wyciskać klej w pistolecie, używać regulacji temperatury co wpływa na możliwość przyspieszenia lub wydłużenia czasu wiązania oraz adhezji do podłoża.
Końcówki wylotowe termotopliwe przy tańszych mamy tylko 3 rodzaje jednak do profesjonalnego modelu możemy założyć aż 11 różnych wylotów.
Czy istnieje pistolet na klej bezprzewodowy ?
Takie bezprzewodowe pistolety do kleju są dostępne na rynku jak np.Gluematic 5000. Nie potrzebujesz zasilania ani prądu. Obsługuje standard sztyft Ø11.