Noże termiczne - Noże na ciepło
Nóż termiczny do cięcia tkanin AT-150
Nóż termiczny stacjonarny S6
Nóż do ciecia gąbki i pianki D3
Ostrze pół księżyc nr 39
Ostrze do tkanin nr 9
Ostrza długie do noża termicznego
- Zestaw
Żłobiarka do styropianu wąska
- Zestaw
Bruzdownica do styropianu
Nóż do cięcia folii i pianki EVA AT-150
- Zestaw
Przecinarka do styropianu D3
Nóż termiczny do cięcia wstążek S3
Łatwe cięcie plastiku - czy to możliwe ?
Noże termiczne do cięcia na gorąco to urządzenia, które pod wpływem temperatury nagrzanego ostrza, grota lub drutu pozwalają na przecięcie materiałów spienionych jak styropian oraz innych tworzyw sztucznych elastycznych lub miękkich typu sznurki. Co najważniejsze krawędź jest równa a powierzchnia lekko nadtopiona, dlatego później materiał się nie rozwarstwia. Sztywne materiały możemy nacinać tak, aby później je pod naciskiem przełamać - jednak tylko do 1-2 mm.
Jaka temperatura jest wytwarzana?
Nóż do cięcia na gorąco potrafi nagrzewać się po 500 stopni i więcej w skrajnych przypadkach aż do czerwoności. Należy pamiętać, aby dobrać odpowiednią moc, tak aby przecinanie "szło" łatwo, a zarazem bez zbędnego dymu i zbytniego nadtopienia powierzchni.
Który nóż do cięcia tworzyw sztucznych wybrać ?
Jest grupa 3-4 materiałów, które bardzo dobrze się do tego nadają. zapewniając ładną i estetyczną powierzchnię.
- tworzywa spienione typu styropian, styrodur, twarde pianki - XPS, EPS - dla budowlanki najlepszy to ręczny AT-250 do obróbek a dla hobby-diy-sztukatorstwa nóż H2.
- taśmy, linki, paski i rzepy sztuczne - czyli noże do cięcia materiałów, idealnym wyborem przy produkcji będzie stacjonarny S6 lub budowa gilotynowa A1
- tkaniny i materiały z tworzyw sztucznych - ręczny AT-130 lub przy produkcji P1.
Zobacz szczegółowy opis w poszczególnych podkategoriach.
Jaki nóż do cięcia plastiku wybrać ?
Nie ma jednego, którym potniemy wszystko. Najbardziej uniwersalnym jest AT-130, ponieważ można założyć kilkanaście różnych grotów. Mimo to zalecamy kontakt, jeżeli nie masz pewności co do modelu.