Kategoria

PPS

Plastik PPS (chemicznie znany jako siarczek polifenylenu) jest półkrystalicznym, wysokotemperaturowym termoplastycznym polimerem. Ze względu na swoją strukturę, PPS jest bardzo odpornym chemicznie polimerem o bardzo dobrej wytrzymałości mechanicznej, nawet w temperaturach powyżej 200 ° C. Oprócz niskiej absorpcji wody, polimer PPS ma również dobrą stabilność wymiarową i doskonałe właściwości elektryczne. Tworzywo termoplastyczne PPS jest bardzo stabilne chemicznie, nawet w wysokich temperaturach.

Zalety tworzyw sztucznych PPS obejmują więc wysoką czystość i krystaliczność, dobrą izolację elektryczną, wysoką wytrzymałość mechaniczną i chemiczną, doskonałą odporność na wysoką temperaturę oraz stabilność wymiarową w szerokim zakresie temperatur i poziomów wilgotności.

W niniejszej kategorii znajdą Państwo spoiwa do plastiku PPS, które służą do spawania części i elementów wykonanych z tego materiału. Należy zwrócić szczególną uwagę na rozróżnienie oznaczenia PPS od PPs czyli polipropylenu z dodatkiem niepalności. Są to dwa całkowicie różne tworzywa.