Filtruj według
Kleje uszczelniające
Klej silikonowy-uszczelniacz ATK 663
Uszczelniacz do folii PE i paroizolacji HYLKOL
- Zestaw
Klej do uszczelniania rur miedzianych MED21 + METALFIX
- Zestaw
Klej do napraw i uszczelniania rur KEMISKIT FE21
Klej polimerowy ATK 812 biały
Płynny plastik do odlewów PU5/PU9/PU45/PU021
Żywica UV światłoutwardzalna ATK UV RESIN
Żywica UV do biżuterii ATK UV RESIN
- Zestaw
Klej do napraw sit i taśm filtracyjnych ATK PU9
Żywica do zalewania elektroniki KEMISPOX Z
Uszczelka w płynie T055
Uszczelniacz polimerowy ATK 812 SL
Żywica poliuretanowa transparentna ATK PU42
Masa polimerowa uszczelniająca ATK 812 spray
Kleje uszczelniające i zalewowe możemy podzielić na 3-4 kategorie najczęściej stosowanych przypadków. Poniżej podajemy jak w łatwy sposób dobrać odpowiednie produkty do uszczelnień różnych powierzchni.
1. Zalewy do elektroniki zapobiegające przedostawaniu się wilgoci, wody i innych chemikaliów podnosząc normę IP. Podstawową wersją jest Kemispox Z w kolorze przezroczystym lub czarnym, jeżeli chcemy zabezpieczyć układy wizualnie. Jest to wersja na bazie żywicy epoksydowej do mieszania ręcznego lub przy użyciu dozownika, bardzo płynna - rozlewa się sama. Czasem jednak potrzebna warstwa musi być lekko elastyczna wtedy wybierz klej uszczelniacz poliuretanowy PU 5 lub PU9.
2. Doszczelnianie powierzchni betonowych - budowlanych - posadzki poziome w ciągach komunikacyjnych w firmach wewnątrz i na zewnątrz, doszczelniacze balkonów, attyk dachów miedzy płytkami a betonem, cegłą ścianą oraz dylatacje drogowe. Wykonujemy to płynnym uszczelniaczem polimerowym ATK 812 SL . Nie jest to poliuretan, dlatego może być stosowany w pomieszczeniach oraz co najważniejsze z upływem lat nie odparowuje rozpuszczalnik bo go po prostu nie ma. W przypadku pionowych i pochyłych a nawet sufitowych doszczelnień wybierz standardową wersje ATK 812. W przypadku powierzchni chłonnych stosuj grunt np. P200.
3. Uszczelnianie i klejenie paroizolacji z folii cienkich i grubych. Nawet 2 mm najczęściej wykonanych z PE - PEHD stosujemy produkt w postaci sznura elastycznego ciągle lepkiego HYLKOL. Co ważne, jest to modyfikowany produkt dlatego nie twardnieje z czasem nawet wystawiony na słońce i warunki atmosferyczne (tak jak inne podobne produkty, które po 1-2 latach odpadają). Wykorzystujemy go także do doszczelnień między paroizolacją a drewnem-krokwiami, płytami GK, betonem, cegłą i silką. Przy elementach luźnych pylących, pamiętaj tylko o zagruntowaniu powierzchni.
4. Uszczelnianie plastiku, metalu, szkła i ceramiki doszczelniamy płynną uszczelką, która może być w przyszłości rozmontowywana - mówimy tu o wszystkich powierzchniach płaskich składanych ze sobą jak miski olejowe, doszczelnienia przemysłowe itp.
5. Uszczelnianie cieknących rur wykonasz zestawem Med21 jeżeli elementy są z miedzi, Fe21 do stali i Al21 do aluminium.
6. Uszczelniacze strukturalne (pu5/9/16SL) mocniejsze niż silikony i poliuretany jednoskładnikowe używamy w miejsca, w których inne produkty są zbyt słabe
Jak sprawdzić czy produkt który kupiłem będzie odporny na chemię, którą przewiduje ?
Wykonujesz próbny test na materiale, którego będziesz doszczelniał. Takich próbek tworzysz w ilości 3-5. Po pełnym utwardzeniu dwie próbki zostawiasz do porównań; 1-2 wrzucasz do płynu, na który ma być odporny i zostawiasz na 7-14 dni oraz 1-2 próbki zamrażasz jeżeli w takich warunkach ma także działać produkt na 7-14 dni. Po tym czasie porównujesz do próbek wyjściowych. Zwróć uwagę czy i jak spadła wytrzymałość. Jeżeli mieści się w granicach 10-20% to możesz stosować, jeżeli więcej znaczy, że albo produkt nie jest odpowiedni. Jeżeli stanie się miękki, często może odejść od powierzchni wtedy należy zastanowić się czy coś nie dzieje się z samym materiałem i może być konieczność zastosowania np. wytrawiacza lub podkładu.
Czy silikon do uszczelniania rur wodnych jest dobrym wyborem ?
Jeżeli są to rury pvc i tylko bezciśnieniowe to "w miarę" zda to egzamin jednak zalecanymi do tego typu prac powinny być mocniejsze kleje, które doszczelnią i połączą całość. Jeżeli będzie dziura to przyklejamy pół rurkę na klej Acralock SA 1-15. W przypadku cieknącego kołnierza wybierzmy uszczelniacz do metalu ATK 812 i dodatkowo na ten klej lub SA 1-15 dwie pół rurki, które całość połączą.
Jaki silikon uszczelniający do wody ?
Jeżeli chcemy tylko uszczelnić elementy od wody spływającej np. w łazience, na dachu itd. można użyć wytrzymałego kleju silikonowego 663 pamiętając, że na materiały np. malowane proszkowo zastosować trzeba podkład P200. Gdy potrzebujemy wytrzymalszą spoinę użyjmy ATK 812 do wykorzystania także na zewnątrz.
Czym wykonać uszczelnianie zbiorników stalowych ?
Dla zbiorników wykonanych ze stali i innych zbiorników wodnych, w których mamy pęknięcia lub dziury zastosuj klej uszczelniacz w formie masy uszczelniającej KEMISKIT FE21.
Czy istnieje uszczelniacz uniwersalny ?
Uniwersalnym uszczelniaczem do różnych powierzchni od drewna nawet do plastiku PP jest ATK 812. Klej w gęstej formie, elastyczny jak guma. Odporny na wodę, ale także benzynę, smary i oleje. Jest on lepszy niż tradycyjne uszczelniacze silikonowe dostepne na rynku. Wyjątek stanowią elementy motoryzacyjne części silnikowych, które lepiej uszczelniać płynną uszczelką T055.
Czym uszczelnić rurę po ciśnieniem ?
Rurę pod ciśnieniem naprawiamy zestawem fe21+metalfix, którym tamujemy wypływającą wodę - przeczytaj szczegółową instrukcję w produkcie.