Nowoczesne Techniki Łaczenia Materiałów - Sklep Ataszek.pl
Zszywarki do plastiku
Zszywarka do plastiku SP2 - moc 50W!
Zszywarka do Plastiku SP4
Zszywki do plastiku - 11 rodzajów
Zszywarka do plastiku SP5
Jaką zszywarkę wybrać ?
Jeżeli kupujesz dla siebie do domu to wybierz między SP5 a SP4 - tutaj wybór sprowadza się tylko do wygody trzymania danego urządzenia; jednak jeżeli masz warsztat, chcesz wtapiać wszystkie zszywki w każdy rodzaj tworzywa to jest tylko jeden wybór zszywarka SP2 - najmocniejszy dostępny model.
Co ci będzie jeszcze potrzebne ?
Oczywiście po zszyciu elementu będziesz spawał spawarką do plastiku albo kleił- zwłaszcza elementy tzw. niespawalne z dużą ilością wypełniaczy jak PPE+PA lub PP+EPDM+T20.
Do czego stosujemy zszywarkę ?
Zszywacz stosujemy jako złapanie powierzchni, wyrównanie i wypoziomowanie do dalszych prac spawalniczych i klejowych zwłaszcza przy skomplikowanych pęknięciach i małych elementach w których nawet pomoc drugiej osoby dużo nie pomoże. Zszywki prawie zawsze zostają po zakończonej naprawie jednak jest jeden wyjątek, kiedy je usuwamy po wstępnym przespawaniu - to elementy mające później kontakt z żywnością i przechodzące przez wykrywacz metalu - tak, mowa o zakładach produkcyjnych żywność i skrzynkach oraz skrzyniopaletach.
Co to jest zszywarka do plastiku i jak działa ?
Jest to urządzenie wtapiające zszywki w pękniecie które chcesz naprawić dzięki czemu nie musisz podklejać taśmą (stary sposób mocowania), używać dodatkowych narzędzi mocujących a nawet zastępuje pomoc drugiej osoby zwłaszcza przy naprawach małych elementów np. uszu od lamp, kołków dystansowych a także długich nieregularnych pęknięć.
Dlaczego jest takie potrzebne ?
W prostych słowach naprawiasz element 2-5 razy szybciej niż gdybyś nie miał takiego zszywacza.
Dlaczego jest tak duża ilość zszywek ?
Tak jak nie ma jednego rodzaju naprawy, tak nie możemy używać jednej zszywki do plastiku. Dlatego dobieramy zawsze tak, aby była jak najwygodniejsza do wtopienia i trzymała odpowiedni mocno na czas i po naprawie. Oczywiście podstawowymi zszywkami są RS16 i RS18 którymi przytrzymasz większość elementów naprawianych, jednak jeżeli będzie trzeba złączyć pod katem wtedy używasz RS238 RS248 w zależności od kąta zewnętrznego bądź wewnętrznego i taką ciekawą zszywką jest jeszcze RS08 i RS128, które stosujemy na elementy wyrwanych mocowań, dystansów, łączników z małą ilością miejsca dookoła.
Ważne:
Zszywarka nie służy do napraw tworzyw - przytrzymuje element w równej pozycji do kolejnych prac jak spawanie lub klejenie. Nie można takiej zszywki zostawić bez późniejszych prac naprawczych.