Kategoria

PP, P/E, EPDM, TD GF

  Aktywne filtry

  Plastik PP, PP/EPDM - Polipropylen z dodatkami

  Temperatura spawania poszczególnych tworzyw sztucznych:

  PP - 270-310°C

  PP-EPDM - 260-330°C

  PP+ET4X - 300-340°C

  Bardziej złożone oznaczenia: PP+EPDM, PP/PE, P/E, PP+E, PP+PE, PP/PE, PP+P/E, PP+TD (10,20,30.40), pp-gf20+m20, pp td 20, pp+e/p-td20, pp epdm tv20, pp gf 20, pp epdm td10, pp epdm t15, pp-td10, pp/pe td20, pp+epdm-td10, pp epdm td20, pp+epdm-td15, pp gf15, PP+MD, PP+TV

  Większość z powyższych elementów spawamy spoiwem: PP-U, PP+ET4X (w zależności od dodatków stosowanych przez producentów)

  Właściwości tworzywa PP

  Spoiwo PP jest termoplastycznym „polimerem addycyjnym” wytworzonym z połączenia monomerów propylenowych. Ma on bardzo wiele zastosowań, takich jak opakowania dla produktów konsumenckich, części z tworzyw sztucznych dla różnych gałęzi przemysłu (w tym dla przemysłu samochodowego), specjalne urządzenia, takie jak żywe zawiasy i tekstylia. Polipropylen został po raz pierwszy spolimeryzowany w 1951 r. przez naukowców z firmy Phillips, Paula Hogana i Roberta Banksa, a następnie przez włoskich i niemieckich naukowców Nattę i Rehna.

  Plastik PP spopularyzował się niezwykle szybko, ponieważ produkcja komercyjna rozpoczęła się zaledwie trzy lata po tym, jak włoski chemik, profesor Giulio Natta, po raz pierwszy go spolimeryzował. Natta udoskonalił i zsyntetyzował pierwszą żywicę polipropylenową w Hiszpanii w 1954 r. Zdolność polipropylenu do krystalizacji wywołała wiele emocji. W 1957 r. jego popularność gwałtownie wzrosła i zaczęła się powszechna produkcja komercyjna w Europie. Dziś jest jednym z najczęściej produkowanych tworzyw sztucznych na świecie.

  Zastosowanie PP

  • zbiorniczki ciśnieniowe
  • elementy motoryzacyjne - zderzaki, konsole , kokpit, wloty powietrza
  • osłony
  • obudowy
  • koła zębate