Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj

Spoiwa do plastiku PE PELD PEHD

Termoplasty (zwane równieżplastomerami) to tworzywa sztuczne, które są otrzymywane  procesach polimeryzacji (obecnie stosowane najczęściej). Jak sama nazwa wskazuje, tworzywa te zmieniają swój kształt pod wpływem temperatury. To właśnie dzięki podwyżonej temperaturze mozna je dowolnie formować - po ostygnięciu zachowują wybrany kształt. Własnie dlatego ten rodzaj tworzyw sztucznych stosowany jest również do spawania i zgrzewania - wykonuje się z nich spoiwa do plastiku.

W tej kategorii umieściliśmy spoiwa polietylenowe oznaczane jako PE, PELD oraz PEHD. PEHD to polietylen o dużej gęstości, który odznacza się dobrą wytrzymałością mechaniczną i wyższą odpornością chemiczną, a także wyższą temperatura topnienia. Spoiwa używane są w zbiorniczkach spryskiwanczy, nadkolach cięzarówek, pojemnikach przemysłowych, pojemnikach z plastiku, toaletach przenośnych. PELD to polietylen giętki i woskowaty, nadaje się doskonale do produkcji spoiw, które można wykorzystywać do pracy np. przy zbiornikach, skrzynkach i pojemnikach przemysłowych.

artykuły, instruktaże, wskazówki - video blog

BOSITE D / DL - Profesjonalne Spawarki do Plastiku
08 Oct
BOSITE D / DL - Profesjonalne Spawarki do Plastiku
W artykule przyjrzymy się szczegółowo profesjonalnym spawarkom do plastiku [...]
Czytaj więcej
Palnik do Lutowania Miedzi - instruktaż
06 Sep
Palnik do Lutowania Miedzi - instruktaż
Przyjrzyjmy się jak wykonać lutowanie miedzi wraz z doborem odpowiedniej [...]
Czytaj więcej