Kategoria

PPE+PA

  Aktywne filtry

  Plastik PPE+PA Eter polifenylenowy

  Temperatura spawania: 350-420°C

  Oznaczenia występujące na rynku: ppe+pa66, ppe/pa, ppe pp, ppe+pa-gf20, ppe pa66, ppe+pa6, P/E

  Właściwości tworzywa:

  Spoiwo PPE+PA to termoplastyczny, liniowy, niekrystaliczny polieter otrzymywany przez utleniającą polikondensację 2,6-dimetylofenolu w obecności katalizatora kompleksowego. Eter polifenylenowy, zwany również tlenkiem polifenylenu, zwykle miesza się z polistyrenem, aby poprawić jego wytrzymałość i przetwarzalność.

  Eter polifenylenowy ma doskonałe właściwości elektryczne, niezwykłą odporność na kwasy oraz zasady i jest przetwarzalny na konwencjonalnych urządzeniach do wytłaczania i formowania wtryskowego. PPE jest łatwo atakowany przez niektóre węglowodory, chociaż jest odporny na wiele chemikaliów. Eter polifenylenowy ma doskonałą stabilność wymiarową, niską absorpcję wilgoci oraz wysoką wytrzymałość mechaniczną i dielektryczną. W 1965 roku eter polifenylenowy został wprowadzony jako tlenek polifenylenu (PPO) przez General Electric Co. w USA i przez AKU w Holandii. 

  Prezentowane tutaj tworzywo do plastiku PPE+PA służą do spawania i łączenia części oraz elementów wykonanych z tworzyw o tych oznaczeniach.

  Zastosowanie spoiwa PPE+PA

  • Częściach samochodów francuskich