Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj

Kleje anaerobowe

Kleje anaerobowe do śrub i gwintów to specyficzny rodzaj kleju, który stanowi doskonałe rozwiązanie do łączenia dobrze spasowanych powierzchni. Wykorzystywane najczęściej przy mocowaniu części współosiowych, uszczelnianiu powierzchni oraz do zabezpieczania gwintów przed samoczynnym odkręcaniem. Kleje anaerobowe najlepiej zdają egzamin przy szczelinach do ok. 0,2 mm. Spoiwo tego typu wiąże na zasadzie odcięcia powietrza i/lub przy pomocy dodatkowego aktywatora.

Klej hydrauliczny

Warto podkreślić, że katalizatorem tych specyficznych klejów są cząstki żelaza z metalu, dlatego też przy klejeniu metali nisko lub bez żelazowych zalecany jest wymuszający szybkie utworzenie aktywator, który stosujemy także do większych szczelin. Po utwardzeniu kleje anaerobowe przyjmują konsystencję polimerowego tworzywa półsztywnego, które charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie substancji chemicznych oraz skrajnych temperatur. Wybieraj spośród naszych klejów anaerobowych do śrub i gwintów i ciesz się wytrzymałym spoiwem w dobrej cenie!

artykuły, instruktaże, wskazówki - video blog

BOSITE D / DL - Profesjonalne Spawarki do Plastiku
08 Oct
BOSITE D / DL - Profesjonalne Spawarki do Plastiku
W artykule przyjrzymy się szczegółowo profesjonalnym spawarkom do plastiku [...]
Czytaj więcej
Palnik do Lutowania Miedzi - instruktaż
06 Sep
Palnik do Lutowania Miedzi - instruktaż
Przyjrzyjmy się jak wykonać lutowanie miedzi wraz z doborem odpowiedniej [...]
Czytaj więcej