Kategoria

PPO, PPO+PA

  Aktywne filtry

  Plastik PPO (Polioksyfenylen)

  Temperatura spawania: 340-370°C

  Oznaczenia występujące: PPO+PA, PPO/PA, PPO/PS,

  Zastosowanie tworzywa PPO

  • elementy przemysłowe
  • AGD np. suszarki do włosów
  • Motoryzacja: grile, radiatory
  • Obudowy drukarek, komputerów

  Podstawowy polimer PPO wytwarzany przez sprzężenie monomerów fenolowych został opatentowany w 1964 r. przez General Electric Plastics, który wprowadził zmodyfikowane formy jako serię "Noryl" w 1966 r. Surowy PPO był drogi i trudny do przetworzenia, ale mieszanie go z polimerami, takimi jak polistyren, dawało akceptowalną równowagę właściwości. Większość odniesień do PPO dotyczy właśnie takich zmieszanych produktów polimerowych.

  Tworzywa termoplastyczne PPO oferują właściwości typowych polimerów termoplastycznych i wyższych typów technicznych, np. poliwęglanów. PPO można formować za pomocą szeregu procesów, takich jak formowanie wtryskowe, wytłaczanie i wytłaczanie z rozdmuchem, kształtowanie termiczne i spienianie. Łatwość powlekania galwanicznego, malowania i spawania zapewnia szeroki zakres zastosowań.

  W niniejszej kategorii prezentujemy spoiwa do plastiku PPO, PPO+PA, PPE oraz PPE+PA, które służą do spawania części i elementów wykonanych z tych materiałów.

  Tworzywo PPO to w zasadzie stara nazwa PPE, jednak producenci często oznaczają błędnie te tworzywa, dlatego proponujemy zawsze przetestować spoiwa.