Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj

Kleje na gorąco, pistolet na gorący klej

Kleje na gorąco typu Hot Melt, stosujemy do szybkiego klejenia różnych materiałów od papieru i tektury po tworzywa i materiały elastyczne czy ceramikę. Kleje Hot Melt wytwarzane są na bazie kopolimeru etylenu z octanem winylu (EVA) bądź poliuretanu (PUR), czasem z dodatkiem żywic naturalnych oraz plastyfikatorów. Kleje na gorąco topione z formy pałki lub granulki do płynnej zazwyczaj w ok. 150 °C najlepiej kleją te powierzchnie, których wierzchnia warstwa zostaje ‘naruszona’ pod wpływem wysokiej temperatury, a sam klej ma szansę lekko w nią wsiąknąć.

Pistolet do klejenia na gorąco

Uniwersalność i wydajność klejów na gorąco sprawia, że są one bardzo często wykorzystywane na skalę hurtową w fabrykach i manufakturach produkujących meble, ozdoby czy przy montażu elementów budowlanych, ale ich łatwość wykorzystania i niski koszt sprawia, że cieszą się one również dużą popularnością wśród domowych majsterkowiczów. Wyjątkowo mocnym klejem Hot Melt, który możecie znaleźć w naszej ofercie jest klej termotopliwy ATK 113. 

artykuły, instruktaże, wskazówki - video blog

BOSITE D / DL - Profesjonalne Spawarki do Plastiku
08 Oct
BOSITE D / DL - Profesjonalne Spawarki do Plastiku
W artykule przyjrzymy się szczegółowo profesjonalnym spawarkom do plastiku [...]
Czytaj więcej
Palnik do Lutowania Miedzi - instruktaż
06 Sep
Palnik do Lutowania Miedzi - instruktaż
Przyjrzyjmy się jak wykonać lutowanie miedzi wraz z doborem odpowiedniej [...]
Czytaj więcej