Kategoria

PMMA

Akryl jest przezroczystym homopolimerem termoplastycznym znanym powszechnie pod nazwą handlową „pleksiglas” lub bardziej techniczną "PMMA". Materiał ten jest podobny do poliwęglanu, ponieważ nadaje się do stosowania jako odporna na uderzenia alternatywa dla szkła. Po raz pierwszy wyprodukowano go w 1928 roku, a pięć lat później został wprowadzony na rynek pięć przez firmę Rohm and Haas Company. Jest powszechnie uważany za jedno z najczystszych tworzyw sztucznych na rynku.

Niektóre z pierwszych zastosowań PMMA miały miejsce podczas II Wojny Światowej, kiedy były używane do peryskopów okrętów podwodnych, a także okien samolotów, wieżyczek i zadaszeń. Akryl we współczesnej epoce i ogólnie jest używany do różnych zastosowań, które zazwyczaj wykorzystują jego naturalną przezroczystość i odporność na uderzenia. Ze względu na swoją przejrzystość jest często używany do produkcji okien, akwariów i obudów wokół eksponatów.

W niniejszej kategorii oferujemy spoiwa do plastiku PMMA, dzięki którym praca z tym tworzywem i jego konserwacja będzie o wiele łatwiejsza.