Kategoria

Pistolety do silikonu

  Aktywne filtry

   Wyciskacz do silikonu 310ml

   Wyciskarka do silikonu na kartusze 290ml, 300ml, 310ml Mocniejszy niż większość dostępnych na rynku Wyciska nawet  najgęstsze masy na rynku Bez żadnego problemu i użycia prądu lub powietrza. Do wyboru 2 wersje przełożenia: 26:1 i 52:1 Pistolet silikonowy w wersji 52:1...
   307,50 zł
   remove_red_eye info
   There are not enough products in stock
   Zobacz

   W tej kategorii odnajdziesz pistolety do silikonu - najmocniejsze na rynku, do opakowań 290-310 ml.

   Przeznaczone nawet najgęstszych mas zwłaszcza wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do kompresora. Sprawdź poniższe informacje dotyczące pistoletów do kleju w tubie.

   Pistolety do silikonów możemy podzielić na 3 rodzaje:

   • ręczne - najczęsciej stosowane; pamiętaj, aby był solidny z przełożeniem 26:1 lub więcej dla komfortu pracy (nie zalecamy mniejszych przełożeń ze względu na słabą jakość takiej wyciskarki)
   • pneumatyczne - stosowane na produkcji, bardzo wygodny jedyne wymaganie to sprężone powietrze (przy wyborze uważaj na tanie wyciskacze z cienkiego aluminium, które szybko się psują)
   • elektryczne, czyli akumulatorowe na baterie - bardzo poręczne, cięższe niż pneumatyczne, ale mają dużą moc wyciskania; warto mieć zawsze zapasowy akumulator. Nie są polecane na produkcję

   W jakich opakowaniach występują silikony i masy ?

   Mamy dwa standardy przyjęte na rynku:

   • tuby 290ml , 300 ml i 310 ml - ta różnica wynika tylko z tego, że kartusz może mieć grubszą ściankę i wtedy mamy 290 ml produktu lub standardowe z 310 ml - jednak pasują one do każdego pistoletu. Tutaj wyjątek to metalowe kartusze z zamykanym denkiem - takich kartuszy zwykłym marketowym wyciskaczem nie wyciśniesz, musisz użyć profesjonalnego ręcznego 26:1 a najlepiej 50:1.
   • tzw. kiełbaski, czyli aluminiowa saszetka o pojemności do 600 ml. - takie silikony wyciskamy pistoletem tubowym.

   Jakie produkty możemy wyciskać pistoletem silikonowym?

   W tuby 300 ml. lub saszetki 600 ml. producenci pakują poza standardowymi silikonami o różnej gęstości także kleje montażowe, masy bitumiczne, uszczelniacze zwykłe, rozlewne i specjalnego przeznaczenia, kotwy chemiczne. Tutaj jeden warunek: kartusz musi  być średnicy jak silikonowy (jeżeli masz tubę w tubę lub tuba obok siebie wtedy odpowiedni sprzęt znajdziesz w tej kategorii) W ostatnim czasie pojawiły się tak zapakowane nawet gumy natryskowe.

   Jaki pistolet do silikonu wybrać ?

   Do większości mas wystarczającym jest mocny wyciskacz do kartuszy o przełożeniu 26:1 dla tub 300 ml lub 600 ml saszetek. W przypadku użytkowania na produkcji lepiej wybrać pneumatyczny.

   Czy da się wycisnąć silikon bez pistoletu ?

   Tak, wystarczy uciąć wylot a do pchania użyć pręta lub kawałka drewna zakończonego popychaczem. Należy pamiętać, aby przesuwać prostopadle, tak aby tłok w kartuszu się nie przechyli a produkt nie zaczął wypływać tyłem. Jeżeli będziemy mieć gęste silikony wówczas zostaje już tylko metoda partyzancka, czyli wyciągniecie tłoka i nakładanie np. szpachelką.

   Dlaczego przełożenie wyciskacza do silikonu jest ważne?

   Ponieważ im większe przełożenie tym łatwiej wycisnąć silikon, zwłaszcza gęściejsze produkty przy standardowych pistoletach na rynku 12:1 lub 18:1 - mają trudność już przy gęstych masach a jeżeli chcemy wycisnąć zimą (w niższych temperaturach) czasem może okazać się to praktycznie niemożliwe.

   Jak używać wyciskacz do silikonu - instrukcja

   1. Odetnij zatyczkę na silikonie.

   2. Zakręć dyszę i ewentualnie zetnij ją do pożądanego wylotu.

   3. Włóż do wyciskacza 

   4. Zacznij wyciskać (jeżeli masz pneumatyk - podepnij powietrze i przetestuj na ciśnieniu 1-2 bar dopiero później zwiększ ciśnienie jeżeli jest to potrzebne)

   5. Pamiętaj o okresowym smarowaniu części ruchomych, zwłaszcza modułu popychacza i zawiasu rączki spustu.

   Jakie mamy końcówki do silikonu ?

   Standardowym wyjściem kartusza jest mały gwint ok. m15, na który nakręcamy zapasowe końcówki. Najpopularniejszą jest stożek, który docinamy do wylotu, jaki potrzebujemy, jednak w przypadku specyficznych zastosowań możemy nałożyć dyszę płaską, która rozprowadza masę na 2 lub 4 cm. Drugą popularną jest końcówka kątowa, która pozwala na nakładanie w miejscach trudno dostępnych.

   Jaki używamy pistolet natryskowy do mas i klei ?

   Żeby móc natrysnąć masę na powierchnię (np. do uszczelnienia karoserii na spawach) musimy mieć specjalny pistolet pneumatyczny, który nie tylko wyciśnie produkt, ale przy pomocy sprężonego powietrza rozpryśnie na powierzchnię  dlatego nawet standardowy pistolet pneumatyczny nie możemy użyć w takiej aplikacji.

   Jaki dobry pistolet do silikonu ?

   W naszej ofercie nawet wersja podstawa jest dobrym wyborem, ponieważ są przeznaczone do ciągłych prac. Dodatkowo są solidnie zbudowane z grubej blachy i podwójnym mechanizmem przesuwu tłoka; jednak jeżeli używamy najgęściejszych mas zwłaszcza w niskich temperaturach - nie ma lepszego na rynku wyciskacza niż wersja z przełożeniem aż 50:1, która jest mocniejsza niż pneumatyk przy 7 barach !