1. Mam problem dotyczący sklepu internetowego

2. Mam problem ze spawarką lub zgrzewarką

3. Mam problem z klejami przemysłowymi

Inny problem ? Napisz: ataszek@ataszek.pl

ataszek-faq 1. Czy mogę zamówić produkty tylko przez internet ?

Oprócz zakupów on-line masz także możliwość zakupu w naszym sklepie stacjonarnym zlokalizowanym w Poznaniu, czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 8-00 do 15-00.

Zobacz jak dojechać 

 2. Mam problem z zamówieniem w sklepie Ataszek.pl Co robić ?

Skontaktuj się niezwłocznie z działem obsługi klienta: sklep@ataszek.pl, telefon:  618-306-277.  Jeśli jest to problem techniczny: zadzwoń: 609-592-005 3. Zapomniałem hasła do mojego konta w sklepie.

W przypadku gdy zapomnimy swojego hasła, należy kliknąć na tekst w prawym górnym rogu strony głównej: „Rejestracja/Logowanie” a następnie kliknąć w „”Zapomniałeś hasła?” 4. Czy muszę mieć konto w sklepie aby dokonać zakupu ?

Nie, można wykonać zakupy jako „gość”. Zachęcamy jednak do zakładania konta ponieważ przy następnym zakupach nie będzie trzeba wypełniać ponownie wszystkich danych do wysyłki czy faktury.


 5. Jak zarejestrować się w sklepie ?

Kliknij tutaj i wypełnij wskazane pola tj. : imię, nazwisko, adres e-mail, oraz Twoje indywidualne hasło do logowania w celu dokonania zakupów. 6. Czy mogę złożyć zamówienie telefoniczne lub e-mailowo ?

Tak, w tym celu zadzwoń pod numer: 618-306-277, lub napisz sklep@ataszek.pl 7. Jaki jest czas oczekiwania na paczkę ?

Nasz kurier dowozi paczkę zwykle w ciągu 24 godzin, (od zamówienia wykonanego poprzedniego dnia), Dla zamówień dokonanych w piątek – paczki dostarczane są w poniedziałek. Paczkomaty Inpost trafiają do klientów do 48 godzin. 98% paczek dociera następnego dnia. 8. Jakie są koszty dostawy ?

W tym celu odwiedź specjalną stronę z wyszczególnieniem kosztów za wysyłkę: https://ataszek.pl/info/8-platnosci-i-dostawa 9. Czy mogę dokonać zwrotu produktu lub złożyć reklamację ?

Tak. W tym celu odsyłamy do zapoznania się z działem: „Zwroty i reklamacje 10. Słyszałem, że klienci otrzymują rabaty oraz kupony zniżkowe. W jaki sposób je otrzymać ?

Stali klienci oraz osoby zapisane do newslettera co jakiś czas otrzymują drogą elektroniczną specjalne kupony, dzięki którym uprawnieni są do różnych zniżek podczas zakupu. Aby zapisać się do subskrypcji wystarczy wpisać swój adres e-mail na stronie głównej sklepu www.ataszek.pl.”

 11. Czy macie jakiś katalog produktów ?

Tak. Pobierz katalog produktów tutaj. Jest on wydawany cyklicznie i można go odebrać w naszym sklepie stacjonarnym lub otrzymać GRATIS do każdego zamówienia.

12. Jakim kurierem wysyłacie paczki ?

Nasze paczki wysyłane są kurierem firmy GLS. Kurier dostarcza paczki po przedpłacie na naszym sklepie lub z możliwością płatności "za pobraniem" w momencie dostarczania paczki.

ataszek-faq

 1 Co z częściami zamiennymi, serwisem i w przypadku jeśli sprzęt ulegnie uszkodzeniu ?

Nie ma problemu ani z częściami zamiennymi ani z serwisem wszystkich sprzedawanych urządzeń. W okresie gwarancji przysyłasz sprzęt do nas, a po gwarancji albo możesz przysłać do naszego serwisu albo jeżeli jest to część zużywająca się np. grzałka - wymienić samemu. 2. Co z gwarancją na sprzęt ?

Pełny serwis gwarancyjny i pogwarancyjny prowadzimy osobiście na wszystkie sprzęty sprzedawane u nas. Nawet po wycofaniu jakiegoś modelu są dostępne części zamienne. W przypadku sprzętów bardzo starych zaproponujemy odpowiednie rozwiązanie.


 3. Na czym polega odpowiednie przygotowanie powierzchni przed spawaniem ?

Najważniejszą zasadą jest usuniecie pierwszych warstw tlenków/separatorów po produkcyjnych np. skrobakiem ,szlifierką, frezem itp. celem lepszej przyczepności spawanego tworzywa.

 4. Jaką spawarkę do plastiku powinienem kupić ?

Sprawdź nasz poradnik wideo na bieżąco aktualizowany lub skontaktuj się z nami.


 5. Czy wykonujecie usługi spawania plastiku ?

Obecnie z powodu zbyt wielu innych zajęć nie wykonujemy usług w tych dziedzinach -  możemy jednak podać kontakt do osoby która się tym zajmuje.

Wiele prac można wykonać jednak samemu - mamy wszystkie urządzenia i produkty. Prowadzimy również szkolenia z rożnych dziedzin łączenia - zapraszamy do kontaktu. 

Zapisz się na szkolenie sklep@ataszek.pl Dostępne szkolenia znajdziesz w w dziale:

„Kursy i szkolenia”

 6. Jakie spoiwo do plastiku użyć do części którą posiadam ?

W opisie produktu spoiw: są dodane oznaczenia do jakich tworzyw można używać. Zobacz też nasze filmy z doboru spoiw na YouTube. Jeżeli nadal masz wątpliwości umieść zdjęcie części na Grupie Wsparcia Ataszek - specjalnej grupy dedykowanej dla osób, które mają problemy ze spawaniem i zgrzewaniem tworzyw.


 7. Chciałbym niestandardowy wymiar/kolor spoiwa - Czy produkujecie pod zamówienie ?

Tak, produkujemy. Masz wtedy możliwość wyboru kształtu, wymiaru, koloru i oczywiście rodzaju spoiwa. Jedyny wymóg to minimum 25 kg jednorazowego zamówienia. Czas oczekiwania od 3 do 4 tygodni w zależności od indywidualnego zamówienia klienta.

 8. Nie znalazłem oznaczenia tworzywa które chce pospawać.

Napisz e-maila na bosite@ataszek.pl lub skontaktuj się na czacie – udzielimy Ci wskazówek. Wejdź na nasze forum - wstaw zdjęcie i zapytaj naszych klientów - z pewnościa otrzymasz szybką odpowiedź.

 9. Spoiwo nie spawa danej części lub bardzo słabo trzyma - co jest przyczyną ?

Zdarzają się takie sytuacje są 2 najczęstsze powody: 1. błędy przy spawaniu/doborze spoiwa/przygotowaniu powierzchni lub 2. tworzywo jest nie spawalne ponieważ ilość dodatków do tworzywa jest tak duża iż po oderwaniu zostaje szary/białawy nalot, to oznacza że należy użyć spoiwa u-flex lub zastosować odpowiedni klej – skontaktuj się w takim przypadku z nami.

ataszek-faq 1. Jak przygotować podłoże do klejenia i dlaczego to jest ważne ?

Zawsze powierzchnia powinna być czysta i sucha (wyjątek klej ATK 812), czyli odtłuszczona odtłuszczaczem na bazie alkoholu izopropylenowego lub acetonu oraz jeżeli jest to możliwe -przetarta papierem ściernym by usunąć pierwszą warstwę tlenków/separatorów po produkcyjnych i innych zanieczyszczeń.

 2. Czy do klejów potrzebuje specjalnego wyciskacza ?

 Z uwagi na pakowanie klei w kartusze 1:1 lub 10:1 powinniśmy zastosować odpowiedni wyciskacz do każdej z proporcji mieszania, dzięki temu wyciskamy równomiernie składniki, które są mieszane przez mikser statyczny (mieszadło) w efekcie nakładamy odpowiednio wymieszany gotowy klej.

 3. Jak przechowywać zakupiony klej ? Jaki jest jego termin przydatności ?

Termin przydatności zależy to od rodzaju kleju, jednak zawsze powinien być przechowywany w oryginalnym opakowaniu, szczelnie zamkniętym; ważne jeżeli by klej przechowywać w chłodnym miejscu (idealnie +2-8 stopni) Nigdy nie wstawiać na słońce lub mróz chyba że jest aktualnie stosowany. Każdy klej posiada swój odrębny termin przydatności (widoczny na opakowaniu).

 4. Gdzie mogę zobaczyć testy waszych klejów ?

Nasze produkty pokazujemy w naszych wideo poradnikach, filmach instruktażowych. Zachęcamy do odwiedzenia naszego kanału na Youtube.

 5. Czy mogę przysłać produkt na testy ?

Tak, pamiętając że próbki będą na testy zniszczeniowe. Jeżeli mamy dobrać spoiwo do spawania wtedy wystarczy kawałek kilkucentymetrowy, jeżeli klej - potrzebujemy min. 3-5 elementów jakie będą do klejenia. Pamiętaj aby włożyć dane kontaktowe i opis materiału. Wszystko możesz spakować i przesłać na adres: Ataszek, ul. Głuchowska 27, 60-101, Poznań.

 6. Gdzie znajdę instrukcje klejenia ?

Ogólne zasady klejenia danego produktu znajdują się w karcie technicznej.  Obejrzyj także  film ze stosowania i testowania z naszego kanału Youtube. W przypadku dalszych pytań napisz maila lub zadzwoń.

 7. Mam problem z dobraniem kleju.

W przypadku klejów reklamowych i przemysłowych skontaktuj się telefonicznie: 609-592-005 W przypadku klejów do motoryzacji skontaktuj się telefonicznie: 618-306-277.

 8. Czy możecie przyjechać i wykonać próby/testy na moim materiale i przeszkolić pracowników ?

Tak. Skontaktuj się telefonicznie lub e-mailowo przedstaw problem a na pewno podejmiemy kontakt zwrotny i umówimy na wizytę.

 9. Czy firma Ataszek dostarcza bezpłatne próbki klejów przemysłowych ?

W większości przypadków od dobrania kleju jest jeszcze prawidłowe zastosowanie dlatego preferujemy najpierw przysłanie próbek. (patrz pkt .5)

 10. Gdzie mogę kupić wasze kleje i dlaczego nie w sklepie typu OBI, Castorama i inny market budowlany z klejami ?

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie, mailowo lub możesz kupić na miejscu w Poznaniu (ul. Głuchowska 27). Naszych klejów nie można kupić w zwykłym sklepie ponieważ oprócz samego kleju musisz wiedzieć jak go zastosować.

 11. Czy posiadacie jakąś tabelę, obrazującą Wasze kleje do danych tworzyw ?

Powstała specjalna tabela, która jest na bieżąco aktualizowana. Zamieszczono w niej większość tworzyw oraz zalecany klej. Zobacz tabelę tworzyw sztucznych i kleje tutaj.

 12. Gdzie mogę sprawdzić wydajność kleju ?

Stworzyliśmy specjalne narzędzie, które obliczy to za Ciebie ! Otwórz kalkulator wydajności kleju i oblicz ile kleju potrzebujesz.