Nóż termiczny na gorąco -cięcie styropianów i pianekPierwsze co rzuca się w oczy to rozmiar urządzenia. Jest naprawdę mały i lekki. Bardzo dobrze trzyma się go w dłoni co sprawia, że możemy formować i wycinać w prosty sposób. Nóż występuje w kolorze czerwonym i czarnym.

Budowa "noża termicznego" jest banalna. Rękojeść wraz z włącznikiem oraz drut o wymiarach około 10 cm.  Całość została zaopatrzona w zasilacz podłączony do rękojeści.

Nóż termiczny H2


Co możemy ciąć nożem termicznym H2 ? Nóż H2 znajdzie zastosowanie w modelarstwie, sztukatorstwie, elementach dekoracyjnych czy zdobnictwie. Możemy nim ciąć pianki oraz styropiany.

Jeśli szukacie bardziej zaawansowanych noży do cięcia na gorąco, sprawdźcie inne modele o większej mocy. 

Ten model to jedyne 15W. Nie oceniajmy go jednak zbyt pochopnie i przejdźmy do najważniejszego  - przeprowadzenia testów.


Nagrzanie urządzenia zajmuje do 10 sekund. Po tym czasie gorący drut jest gotowy do pracy. Urządzenie jest w 100% ciche i  nie emituje żadnego hałasu - nawet podczas pracy.

Test 1 - Cięcie spienionej pianki - ok. 1 cm

Cięcie jest szybkie i estetyczne, brak jakichkolwiek przypaleń. My wycinamy elementy pod różnym kątem, aby sprawdzić jak zachowuje się nóż.  Dla osób stosujących szablony lub wzorniki to dobre rozwiązanie.


wycinanie-pianki-nożem-na-gorąco

Test 2- Cięcie spienionej pianki ok 2 cmNóż termiczny nadal jest precyzyjny. Czas cięcia minimalnie wolniejszy, ale występuje i tak bardzo dobry rezultat końcowy.

Cięcie pianki na gorąco H2

Test 3 - Cięcie styropianu na gorąco 4,5 cm oraz 6 cm

Przed testem zakładaliśmy, że cięcie to będzie znacznie wolniejsze niż pianka powyżej. Okazało się, że nic bardziej mylnego. Nóż H2 spisuje się bardzo dobrze nawet ze styropianem o grubości 6 cm. Nóż może być ciekawą alternatywą przy cięciu np. liter ze styropianu. Co więcej, podczas pracy stanowisko zostaje czyste tzn. nie występuje żadne kruszenie oraz kruszenie drobnym elementów.

nóż do styropianu termiczny

styropian-wycinanie-liter

Po zakończeniu pracy wyczyścić delikatnie przy włączonym urządzeniu drut np. szczotką drucianą.Pamiętajcie, że jest to amatorski nóż do podstawowych zastosowań - mało wymagających.

Bardziej do zastosowań hobbystycznych niż profesjonalnych.


Zapoznajcie się z poniższym wideo, aby zobaczyć jak realnie zachowuje się urządzenie:Powiązane produkty

Wypalarka do styropianu precyzyjna H2

Wypalarka do styropianu, dzięki której wytniesz precyzyjnie elementy do ok. 8-10 cm. dla sztukatorstwa, dekoratorstwa i hobbystycznie.
110,70 zł
remove_red_eye info
There are not enough products in stock
Zobacz

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.