Spawarkę, która dzisiaj posłuży nam do spawania polietylenu jest BOSITE-PID. wraz z dmuchawą 350 litrową. Takie urządzenie jest bardzo wydajne i pozwala nam pracować przez nieograniczony czas. Prace jakie można wykonać tym urządzeniem są podobne do urządzenia które już prezentowaliśmy przy spawaniu polipropylenu ( zobacz ten poradnik TUTAJ ).

Podobnie jak w przypadku spawania polipropylenu użyjemy dyszę:

  • dyszę zwężającą
  • dysze szybkie spawania,
  • skrobaki

Przed przystąpieniem do prawidłowego spawania - warto upewnić się jaki rodzaj polietylenu będziemy spawać. Dlatego też sprawdzamy jeśli to możliwe prawidłowe oznaczenie tworzywa.  Jeżeli nie jesteśmy w stanie tego oszacować - musimy najpierw przetestować z innymi tworzywami wytrzymałość spawu. W naszym poradniku pokazuje jak prawidłowo przygotować powierzchnię. Idealnym rozwiązaniem do tego typu zadań jest skrobak lub zdzierak ręczny. Jeżeli macie frezarkę to także możecie ją zastosować. Najważniejsze aby pozbyć się nie chcianych drobinek i pozostałości.


Spawarka do plastiku z dmuchawą Bosite-PID

Bosite PID jest poręczny i ma dużą wydajność.

Po przygotowaniu powierzchni kluczowe będzie dobranie spoiwa. Celowo zaznaczyłem słowo "kluczowe", bowiem w odwrotnym przypadku możemy być nie mile zaskoczeni a tworzywa może zwyczajnie odchodzić lub źle przywierać.

Do tego rodzaju zadania - szukam spoiwa - najlepiej 100% granulatu - unikać chińskich mieszanek - ze śmieciami. Polecam sprawdzić te sprawdzone i używane przez firmy naprawcze i mechaników - zobacz takie spoiwa TUTAJ.

Dobieramy odpowiednią grubość. W naszym wypadku jest to FI 4.

Nastawiamy odpowiednią temperaturę - ok 280 stopni. Czekamy aż urządzenie osiągnie odpowiednią temperaturę. Przed prawidłowym przystąpieniem do spawania polietylenu sprawdzamy na próbę próbkę tworzywa czy odpowiednio się nadtapia.

Rozpoczynamy spawanie podgrzewając podłoże i same spoiwo. Dociskamy pod odpowiednim kątem.  ( patrz film ).

Spawarka do polietylenu.

Pamiętaj: Dobre spawanie polietylenu to : Odpowiedni dobór spoiwa i dobra metoda spawania.


Na samym końcu odkładamy spawarkę dociskamy i dopiero wtedy puszczamy spoiwo. Gdy element ostygnie - odcinamy końcówkę i szlifujemy całość nadając estetykę całości.

W samym poradniku pokazaliśmy także spawanie polietylenu za pomocą dyszy szybkiego spawania.

Gdybyś potrzebował konkretnych urządzeń do spawania plastiku - zajrzyj w kategorie spawarki do plastiku w naszym sklepie online.

Zapisz się na listę i obejrzyj cały 12 minutowe nagranie z pełnym opisem i wskazówkami.-Zapisz się i oglądaj wszystkie filmy, które się pojawią-

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.