Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.
Leister to szwajcarska firma produkująca zgrzewarki do tworzyw sztucznych do zastosowań przemysłowych przy takich pracach jak zgrzewanie plandek, banerów, membran dachowych, folii izolacyjnych itp.; spawania tworzyw sztucznych twardych i elastycznych jak wykładziny pcv. Dostarcza także nagrzewnice powietrza na linie produkcyjne do obkurczania i suszenia powierzchni.
Zadzwoń lub napisz jakie prace chcesz wykonywać, a my zajmiemy się resztą od doboru sprzętu po szkolenie twoich pracowników. Wszystkie sprzęty dostępne z Polskiej dystrybucji wraz z pełną gwarancją na terenie całej Polski.

Zgrzewarki ręczne LEISTER

Leister TRIAC S


Ręczna zgrzewarka do spawania plastików, wykładzin pcv oraz zgrzewania elastycznych tworzyw sztucznych pcv. W zależności od zastosowanej dyszy możemy wykonywać różne prace a duża moc 1600W pozwala na pracę nawet w niskich temperaturach. Budowa to klastyczna prosta konstrukcja bez zbędnych dodatków potrzeba zwłaszcza przy pracach produkcyjnych na budowie i w halach produkcyjnych. Układ sterujący jest zabezpieczony dlatego możemy pracować na dworze.


Leister TRIAC AT / TRIAC PID

Zgrzewarka ręczna z dodatkowym wyświetlaczem zapewniająca jeszcze większą kontrolę nad temperaturą. Triac PID został zastapinony nowszą generacją Leister Triac AT. Budowa prosta i moc 1600W zapewnia komfort pracy w każdych warunkach. Nowy model także został wyposażony w boczne wloty powietrza wraz z filtrem siatkowym.


Leister TRIAC ST

Nowa wersja triac S, z bocznymi wlotami powietrza i unowocześnionym systemie sterującym.


Leister HOT JET S

Kompaktowa spawarka do tworzyw sztucznych - wykorzystywana głównie przy spawaniu plastików i wykładzin pcv oraz prac produkcyjnych przy obkurczaniu izolacji / rurek termokurczliwych. Małe poręczne urządzenie nawet do trudno dostępnych miejsc.


Leister DIODE S / Diode PID / Labor S / Welding PEN S/R

Seria spawarek z zewnętrznym zasilaniem powietrza dla większej wygody użytkowania. W ręku trzymamy tylko rękojeść z grzałką cały system powietrza pochodzi od dmuchawy boczno kanałowej lub kompresora dzięki czemu można pracować non stop np. bez konieczności wymiany szczotek. Wersja PID z wyświetlaczem LCD dla lepszej regulacji temperatury.


Leister ELECTRON ST

Ręczna dmuchawa gorącego powietrza zapewniająca dużo wydajność. Stosowana do wygrzewania powierzchni np. układania wykładzin w rogach, podgrzewania powierzchni czy nawet ręcznego obkurczania paczek.

Ekstrudery - wytłaczarki ręczne

Leister WELDPLAST S1 / S2 / S2 PVC / TPO

Najwyższa seria ekstruderów tej firmy, zaopatrzona w duży wyświetlacz na którym możemy regulować temperaturę masy i powietrza niezależnie. Połączenie kompaktowych wymiarów i wydajności. Wersje PCV i TPO są przeznaczone dla tego typu tworzyw zapewniając dodatkową ochronę części wewnętrznych przy spawaniu tymi tworzywami. Opcjonalne są buty spawalnicze służące do kątowego spwania ułatwiające prowadzenie ekstrduera w trudno dostępnych miejscach.


Leister FUSION 2 / 3 / 3C

Seria prostych ekstruderów do różnych prac także ziemnych z wydłużonym prowadzeniem w wersji 3C zwłaszcza do membran - geomembran PEHD itp. folii izolacyjnych. Temperatura masy i powietrza regulowana po przez jedno pokrętło oraz drugie służące do regulacji wydajności - dzięki takiemu zestawowi sprzęt jest bardzo prosty w obsłudze dlatego polecany zwłaszcza do budownictwa.

Zgrzewarki automatyczne

Leister VARIMAT S2/ VARIANT / Leister UNIPLAN / UNIROOF / UNIMAT /TAPEMAT / SEAMTEK / HEMTEK / BITUMAT / Leister UNIFLOOR

Seria zgrzewarek samojezdnych do zgrzewania plandek, banerów, membran dachowych - folii izolacyjnych pcv hydroizolacyjnych i basenowych. Model dobieramy w zależności od prac do jakich ma służyć i obciążenia pracy. Ważne także by dobrać odpowiednią szerokość zgrzewu np. do banerów 20-30mm, do dachów najczęściej 40mm; a jak będzie produkcja dmuchańców dobierzemy HEMTEK do jeszcze szybszej pracy. I bardzo ciekawe urządzenie czyli bitumat do zgrzewania pap bez ogniowe.


Leister Twinny / Geostar / Comet / 

Seria zgrzewarek do geomembran najczęściej z polietylenu PEHD HDPE - czyli zgrzewania folii ziemnych izolacyjnych. Mamy tu także wybór czy zgrzewarka ma zgrzewać na klin grzewczy czy klin podgrzewany powietrzem. Małe kompaktowe modele pozwalają pracować w wykopach 


Nagrzewnice i dmuchawy powietrza

Leister AIRPACK / SILENCE / ROBUST / ASO / MINOR

Dmuchawy powietrza do zasilania nagrzewnic LHS, LE i DF oraz spawarek ręcznych typu DIODE i LABOR. Dmuchawa musi zostać ściśle dobrana do modelu nagrzewnicy oraz wyliczonej wydajności tak by urządzenie działało prawidłowo oraz powierzchnie które chcemy podgrzać. Trzeba pamiętać o tym ponieważ każda nagrzewnica ma minimalną wydajność powietrza którą musimy dostarczyć by nie spalić układu. 


Leister HOTWIND / MISTRAL / VULCAN

Nagrzewnice powietrza do obkurczania i innych prac przemysłowych z własnym zasilaniem powietrza. Nie trzeba dobierać już zewnętrznej dmuchawy całość jest zabudowana.


Leister LHS / LE / DF - flanszowe

Nagrzewnice przemysłowe powietrza do różnych prac gdzie trzeba podgrzać powierzchnie. W zależności od planowanej wydajności dobieramy odpowiednią nagrzewnice oraz dmuchawę powietrza tak by całość współgrała z sobą - przez co mamy duże pole manewru przy doborze np. mały wylot nagrzewnicy mocniejsza dmuchawa tak by prócz grzania nastąpił efekt zdmuchnięcia np. wilgoci lub duża nagrzewnica  z większym wylotem obejmująca szerszą powierzchnie i taka sama dmuchawa przy np. obkurczaniu rurek termokurczliwych kapturów itp.

Skontaktuj się z nami na maila bosite@ataszek.pl lub telefonicznie 795-050-921 powiedz jakie masz pracę całą resztę zrobimy MY.

Scroll