• Brak w magazynie
Klej do pleksi UV gęsty ATK UV10
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Poprzedni keyboard_arrow_left
Następny keyboard_arrow_right
zoom_in
Klej do pleksi UV gęsty ATK UV10
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl
Klej UV do plastiku i pleksi ATK UV10 | Ataszek.pl

Klej do plexi UV ATK UV10

  • Klej uv do plexi utwardzany światłem UV - gęsty
  • Do plastików przeźroczystych jak:  PMMA, PC, PCV, PUR, PS, PET ze sobą i innymi materiałami
  • Błyskawiczne klejenie pleksi w kilka sekund dzięki utwardzaniu światłem UV.
  • Perfekcyjnie bezbarwna spoina, zapewniająca estetyczny wygląd klejonych elementów.
  • Do klejenia i wypełniania nierównych powierzchni.
  • Szybkie utwardzanie w kilka sekund
  • Sucha wypływka po utwardzeniu, eliminująca problem lepkości
  • Kolor: Idealnie przezroczysty
  • ATK -producent klejów przemysłowych od ponad 35 lat


gęsty-klejświatło-uvapmma-plexiszybkie-klejenie

Indeks: UV10
W magazynie: 0 Przedmiot Brak w magazynie
Brutto 109,47 zł / Netto 89,00 zł

Rabaty ilościowe

IlośćRabat JednostkowyOszczędzasz
1015%164,21 zł

Klej UV do plastiku ATK UV10


ATK UV10 to profesjonalny, przezroczysty klej do plexi i innych tworzyw, stworzony z myślą o wymagających zastosowaniach przemysłowych. Umożliwia błyskawiczne łączenie tworzyw sztucznych, takich jak PMMA, PC czy PET, tworząc idealnie przezroczystą i niezwykle wytrzymałą spoinę. Wybierz go, jeśli potrzebujesz niezawodnego rozwiązania do wypełniania nierówności i klejenia elementów, gdzie estetyka i trwałość są kluczowe.


    Sprawdź inne:


    Klejone materiały:

    • Plexi (PMMA)

    Materiały dodatkowe:

    • PS
    • SAN
    • ABS
    • Poliwęglan (PC)
    • PET, PET-G, PET-A


    Zastosowanie kleju UV do plexi ATK UV10:

    • Klejenie pleksi w produkcji liter przestrzennych 3D i kasetonów reklamowych, gdzie kluczowa jest estetyka i trwałość połączeń.
    • Klejenie pleksi do metalu przy tworzeniu nowoczesnych mebli i elementów wyposażenia wnętrz (np. łączenie pleksi z metalowymi nogami stołu).
    • Montaż osłon i przegród z pleksiglasu w maszynach przemysłowych, wymagających odporności na uderzenia i chemikalia.
    • Klejenie pleksi do drewna w produkcji eleganckich gablot i ekspozytorów, łączących naturalny wygląd drewna z nowoczesnością pleksi.
    • Precyzyjne i trwałe klejenie elementów z pleksi w modelarstwie (np. owiewek i okienek).
    • Wykonywanie personalizowanych nagród i statuetek, gdzie klej do pleksi umożliwia łączenie pleksi z innymi materiałami, tworząc unikalne projekty.
    • Naprawa pękniętych szyb kempingowych wykonanych z PMMA,


    Ograniczenia w stosowaniu:

    • Nie stosuj do klejenia elementów narażonych na ciągłe zanurzenie w wodzie.
    • Produkt nie jest przeznaczony do klejenia akwariów.
    • Unikaj łączenia materiałów nieprzepuszczających światła UV (chyba że kleisz krawędziowo z dostępem światła z boku).
    • Nie zaleca się do klejenia gumy silikonowej, teflonu (PTFE), polietylenu (PE) i polipropylenu (PP).


    klej-atk-uv-16


    Zalety i cechy bezbarwnego kleju do plexi ATK UV10:

    • Klej do plexi bezbarwny zapewniający estetyczne połączenia
    • Szybkie utwardzanie pod wpływem światła UV umożliwia błyskawiczne klejenie pleksi, skracając czas produkcji.
    • Doskonała przyczepność do pleksi i innych materiałów, takich jak poliwęglan, PET i metale, zwiększa wszechstronność produktu.
    • Wysoka wytrzymałość spoiny, gwarantująca trwałe i niezawodne połączenia, nawet w wymagających zastosowaniach.
    • Klej do pleksi UV jest łatwy w aplikacji, a precyzyjne dozowanie minimalizuje straty materiału.
    • Odporność na czynniki atmosferyczne i promieniowanie UV, co zapewnia długotrwałość klejonych elementów z pleksi.
    • Sucha wypływka po utwardzeniu (brak efektu lepienia), co podnosi estetykę i ułatwia obróbkę.


    Porady technologa:

    • Używaj lamp UV o odpowiedniej długości fali i mocy, aby zapewnić pełne utwardzenie kleju do pleksi (sprawdź rekomendowane modele).
    • Pamiętaj, że klejenie pleksi klejem UV wymaga, aby przynajmniej jedna z łączonych powierzchni przepuszczała światło UV.
    • Przed klejeniem pleksiglasu, lekko zmatuj powierzchnie (jeśli to możliwe) i zawsze odtłuść, aby zwiększyć przyczepność.
    • Podczas utwardzania kleju do pleksi UV, chroń oczy okularami, a dłonie rękawicami ochronnymi.
    • Frezowane krawędzie pleksi (białe brzegi) nie wymagają szlifowania – klej je zeszkli.




    utwardzanie-kleju-latarką


    Instrukcja obsługi - klejenie plexi do drewna z ATK UV10:

    • Przygotowanie powierzchni: Upewnij się, że powierzchnie plexi i drewna są czyste, suche i odtłuszczone. Drewno powinno być gładkie i pozbawione pyłu.
    • Aplikacja kleju: Nanieś klej UV do plastiku ATK UV10 na powierzchnię plexi. Ze względu na gęstą konsystencję, klej nie spłynie.
    • Pozycjonowanie: Dokładnie spozycjonuj element drewniany na plexi, delikatnie dociskając, aby rozprowadzić klej.
    • Unieruchomienie: Zabezpiecz połączone elementy przed przesuwaniem, np. za pomocą ścisków.
    • Utwardzanie: Naświetlaj spoinę lampą UV od strony przezroczystej plexi. Czas naświetlania zależy od mocy lampy i grubości warstwy kleju (zazwyczaj kilka-kilkanaście sekund).
    • Pełna wytrzymałość: Pozostaw element na 12 godzin do osiągnięcia pełnej wytrzymałości mechanicznej.


    Porównanie ATK UV10 do podobnych produktów:

    • W przeciwieństwie do klejów rozpuszczalnikowych, ATK UV10 nie powoduje matowienia ani mikropęknięć na plexi, a spoina jest znacznie mocniejsza i odporna na starzenie.
    • W porównaniu do tańszych klejów UV, ATK UV10 gwarantuje suchą wypływkę po utwardzeniu, co eliminuje problem lepkiej powierzchni i ułatwia czyszczenie.
    • Gęsta formuła ATK UV10 pozwala na wypełnianie szczelin, czego nie oferują rzadkie kleje UV przeznaczone tylko do idealnie spasowanych powierzchni.


    Dane techniczne kleju do plexi bezbarwnego

    • Baza: Modyfikowany akryl,
    • Opakowanie: butelka plastikowa 50 ml.
    • Ciężar właściwy: 1.16 (25°C),
    • Możliwość wypływki / zalewania: tak.
    • Twardość (shore): 50D
    • Zalecana szczelina: 0,01 - 1 mm
    • Lepkość: 3500 cPs - gęsty
    • Kolor: bezbarwny.
    • Wytrzymałość na rozciąganie: do 14 mPa.
    • Wytrzymałość pełna: 12h.
    • Odporność na temperaturę: od - 40°C do +100°C.
    • Typ utwardzania: promieniowanie UV-A.
    • Długość fali utwardzania: 360 do 410 nm.
    • Minimalna moc światła: 100mW na cm².
    • Termin ważności: 15-22°C.- 10 miesięcy,
    chatPytania i odpowiedzi
    Jakie igły dozujące należałoby zastosować w klej do pleksi UV gęsty ATK UV10?

    odpowiedź specjalisty:

    Do bezpośredniego dozowania z tubki 0,8, 1,2 i 1,5 a z tubek dozujących zalecamy 0,4 do 0,8.

    Jaka jest wydajność kleju (cm2)? Jak długo klej jest przydatny do użycia po otworzeniu. Czy klej jest odporny na chemikalia i czy spoina jest szczelna. Czy klej nadaje się do zrobienia akwarium?

    odpowiedź specjalisty:

    Około 3000 cm2 przy grubości 0,15 mm. Po otworzeniu około 6 miesięcy może Pan używać. Jak najbardziej nadaje się do akwarium.

    Czy szyba plexi o barwie przyciemnionej [okno przyczepy campingowej] ten preparat można zastosować

    odpowiedź specjalisty:

    Jeżeli przez nią widać fizycznie to jest szansa na utwardzenie - może to wiązać się z dłuższym naświetlaniem latarką.

    Witam Jakim klejem skleić pleksę do czoła na zewnątrz na daszku?

    odpowiedź specjalisty:

    Klej UV będzie odpowiedni ale podał Pan za mało danych dlatego prosimy o kontakt telefoniczny.

    Jaki klej do plexi wybrać?

    odpowiedź specjalisty:

    Do wypełniania szczelin i klejenia nierównych powierzchni wybierz gęsty klej do plexi UV ATK UV10. Do idealnie spasowanych elementów, gdzie klej ma sam wpłynąć w szczelinę, lepszy będzie rzadki ATK UV16.

    Czym skleić akryl ?

    odpowiedź specjalisty:

    Akryl (czyli plexi/PMMA) najskuteczniej skleisz klejem na bazie akrylu, takim jak klej światłoutwardzalny ATK UV10. Zapewnia on przezroczystą i bardzo mocną spoinę, która jest odporna na warunki atmosferyczne.

    Czym kleić PETG?

    odpowiedź specjalisty:

    Do klejenia płyt z PETG możesz użyć kleju ATK UV14, który jest bardziej elastyczny. W przypadku mniejszych elementów lub gdy potrzebujesz wypełnić szczeliny, sprawdzi się także ATK UV10.

    Czy ten klej nadaje się do klejenia na zewnątrz?

    odpowiedź specjalisty:

    Tak, po pełnym utwardzeniu spoina wykonana klejem ATK UV jest odporna na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowań zewnętrznych, np. w reklamie.

    Czy do utwardzenia kleju wystarczy światło słoneczne?

    odpowiedź specjalisty:

    Utwardzanie promieniami słonecznymi jest możliwe, jednak nie jest zalecane w zastosowaniach profesjonalnych. Dla zapewnienia pełnej i równomiernej polimeryzacji należy używać dedykowanej lampy UV-A.

    Kliknij na miniaturę aby wczytać wideo

    Ładowanie...