Na zewnątrz coraz cieplej a moda na baseny ogrodowe, która przyszła z państw zachodnich na dobre zagościła także w Polsce. Korzystanie z basenów jest bardzo przyjemne do momentu, kiedy nie przytrafi nam się dziura lub pęknięcie.

Pękniemy basen ogrodowy to zmora wszystkich osób, a zwłaszcza rodziców, którzy muszą jak najszybciej i prostym sposobem naprawić taki element. Naprawa basenu nie musi być trudna. Przyjrzymy się zatem bliżej temu tematowi. 

Na rynku mamy wiele basenów wykonanych z grubszej lub cienszej folii PWC (PVC). Czasem niektóre z nich mogą być wzmacniane dodatkową warstwą włókna szklanego.

Jakie baseny ogrodowe możemy naprawiać ?

a) baseny tradycyjne,  dmuchane - zazwyczaj cienkie, z przeznaczeniem dla małych dzieci, wykonane z miękkiego PVC.

basen-ogrodowy

b) baseny rozporowe - zajmują mało miejsca, w całości wykonane z PVC, zwykle posiadają specjalny kołnierz,

basen-rozporowy-bestway

c) baseny stelażowe - najbardziej popularne i zdecydowanie najbardziej odporne na uszkodzenia, o wytrzymałej konstrukcji (zwykle kilka warstw PVC), wraz ze stelażem podtrzymującym z plastikowych rurek - rzadziej metalowych, wymagające większego obszaru,

basen-stelażowy-intex

Jaki klej do naprawy basenów PVC ?

Jeśli więc posiadasz którykolwiek z powyższych basenów możesz sięgnąć po specjalistyczny zestaw do naprawy basenów z klejem ATK MS 812,. Stosuj ten klej jeśli posiadasz duże, wielkopowierzchniowe ubytki oraz gdy potrzebujesz skleić elementy bez spuszczania wody (tym tematem zajmiemy się za chwilę) Jeśli posiadasz małe pęknięcie/rozdarcie, wystarczy, że zakupisz  klej do naprawy basenów z łatką  ATK FIX (dawniej MEGAFIX). Jeśli macie problem z doborem kleju do naprawy basenu możecie skontaktować się z nami w każdej chwili (email: ataszek@ataszek.pl) Łatki do sklejenia basenu dostaniecie w zestawie.

Jak skleić dziurę w basenie lub kołnierzu ?

Klejenie basenu nie musi być trudne. Naprawę takiego basenu dokonasz sam w domowych warunkach i nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi.  Do naprawy miękkiego i elastycznego PVC dołączono odtłuszczacz na bazie alkoholu, którym oczyszczamy tworzywo ze zbędnych zanieczyszczeń przed samym procesem klejenia. Wystarczy wziąć nożyczki, dociąć łatę zakupioną w zestawie do ubytku jaki posiadamy, odtłuścić, oraz przykleić. Wyjątek mogą stanowić baseny z tworzywa TPO, które będą wymagały użycia bardziej specjalistycznego środka tzw. "primera" którego musimy użyć przed przyklejeniem łaty. 

Klej do basenu pod wodą (np. dziurawe dno)

A co w przypadkach, kiedy mamy wielki basen i naprawa wiąże się ze spuszczeniem ogromnych ilości wody ? Oczywiście nie ma takiej konieczności.  Stosując klej do basenu ATK MS 812 możemy kleić pod wodą bez żadnych obaw. Klejenie basenu na mokro wykonasz bez żadnego problemu. Szczegółowe omówienie tego tematu opisaliśmy w innym wpisie na blogu pt: "Klejenie pod wodą". Jest to także szczególnie przydatne w momencie gdy mamy dziurę na dnie basenu. 

Próbę takiego klejenia wykonaliśmy w naszym filmie na serwisie Youtube.

Jak znaleźć dziurę w basenie ogrodowym ? - lista sposobów

1. Metoda na słuch - najbardziej popularna i wykonywana w pierwszej kolejności.

2. Woda z mydłem - użyj wody i mydła a następnie wsmaruj poszukując pęcherzyków powietrza.

3. Włóż do wody - uprzednio napompuj i uciskając szukaj bąbelków z dziurą.Powiązane produkty

Klej do basenu i oczek PCV ATK 812

Klej do basenu i oczek wodnych z PCV do klejenia pod wodą z łatkami. W tym zestawie wszystko co potrzebne do napraw dziur, przecięć i przetarć tak żeby całość była wodoszczelna.
70,35 zł
remove_red_eye info
There are not enough products in stock
Zobacz

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.