Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies, w celu dostosowania się do Twoich preferencji oraz w celu zapewnienia Ci wygody podczas przeglądania strony. Więcej na temat cookies kliknij tutaj
Jak samemu naprawić pęknięty basen ?

Jak samemu naprawić pęknięty basen ?

Jaki zestaw naprawczy zastosować do pęknięć oraz dziur w basenie ? To wszystko wykonacie z naszym klejem.

Na zewnątrz coraz cieplej a moda na baseny ogrodowe, która przyszła z państw zachodnich na dobre zagościła także w Polsce. Korzystanie z basenów jest bardzo przyjemne do momentu, kiedy nie przytrafi nam się dziura lub pęknięcie.

Pękniemy basen ogrodowy to zmora wszystkich osób, a zwłaszcza rodziców, którzy muszą jak najszybciej i prostym sposobem naprawić taki element.  Przyjrzymy się zatem bliżej temu tematowi. 

Na rynku mamy wiele basenów wykonanych z grubszej lub cienszej folii PWC (PVC). Czasem niektóre z nich mogą być wzmacniane dodatkową warstwą włókna szklanego.

Jakie baseny ogrodowe możemy naprawiać ?

a) baseny tradycyjne,  dmuchane - zazwyczaj cienkie, z przeznaczeniem dla małych dzieci, wykonane z miękkiego PVC.

basen-ogrodowy

b) baseny rozporowe - zajmują mało miejsca, w całości wykonane z PVC, zwykle posiadają specjalny kołnierz,

basen-rozporowy-bestway

c) baseny stelażowe - najbardziej popularne i zdecydowanie najbardziej odporne na uszkodzenia, o wytrzymałej konstrukcji (zwykle kilka warstw PVC), wraz ze stelażem podtrzymującym z plastikowych rurek - rzadziej metalowych, wymagające większego obszaru,

basen-stelażowy-intex

Jaki klej do naprawy basenów PVC ?

Jeśli więc posiadasz którykolwiek z powyższych basenów możesz sięgnąć po specjalistyczny zestaw do naprawy basenów z klejem ATK MS 812,. Stosuj ten klej jeśli posiadasz duże, wielkopowierzchniowe ubytki oraz gdy potrzebujesz skleić elementy bez spuszczania wody (tym tematem zajmiemy się za chwilę) Jeśli posiadasz małe pęknięcie/rozdarcie, wystarczy, że zakupisz  klej do naprawy basenów z łatką  ATK FIX (dawniej MEGAFIX). Jeśli macie problem z doborem kleju do naprawy basenu możecie skontaktować się z nami w każdej chwili (email: ataszek@ataszek.pl) Łatki do sklejenia basenu dostaniecie w zestawie.

Jak skleić dziurę w basenie lub kołnierzu ?

Klejenie basenu nie musi być trudne. Naprawę takiego basenu dokonasz sam w domowych warunkach i nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych narzędzi.  Do naprawy miękkiego i elastycznego PVC dołączono odtłuszczacz na bazie alkoholu, którym oczyszczamy tworzywo ze zbędnych zanieczyszczeń przed samym procesem klejenia. Wystarczy wziąć nożyczki, dociąć łatę zakupioną w zestawie do ubytku jaki posiadamy, odtłuścić, oraz przykleić. Wyjątek mogą stanowić baseny z tworzywa TPO, które będą wymagały użycia bardziej specjalistycznego środka tzw. "primera" którego musimy użyć przed przyklejeniem łaty. 

Klej do basenu pod wodą (np. dziurawe dno)

A co w przypadkach, kiedy mamy wielki basen i naprawa wiąże się ze spuszczeniem ogromnych ilości wody ? Oczywiście nie ma takiej konieczności. Stosując klej do basenu ATK MS 812 możemy kleić pod wodą bez żadnych obaw. Szczegółowe omówienie tego tematu opisaliśmy w innym wpisie na blogu pt: "Klejenie pod wodą". Jest to także szczególnie przydatne w momencie gdy mamy dziurę na dnie basenu. 

Próbę takiego klejenia wykonaliśmy w naszym filmie na serwisie Youtube.

Skomentuj, Zostaw Opinie, Zadaj pytanie ...